LV / RU            

staigāšanas meditācija
Staigāšanas meditācija (Breathwalk)
 
Elpošana un iešana kājām ir divas visdabīgākās lietas, ko mēs darām. Staigāšanas meditācija (Breathwalk) apvieno elpošanu, pastaigu un meditāciju īpašā veidā veicinot dzīvīgumu.
Staigāšanas meditācijai ir spēja mainīt ķermeņa pamata ritmus sistēmu un šūnu līmenī, lai iegūtu vispārēju labsajūtu. Šī meditācija ir gan fiziski vingrinājumi, personīga izaugsme, meditatīva pieredze, stresa mazināšana un skaidrs prāts sajust savu būtību.
Staigāšanas meditācija darbojas neatkarīgi no tā, kāda ir bijusi jūsu iepriekšējā pieredze ar elpošanas un fiziskajiem vingrinājumiem, meditāciju.

Staigāšanas meditācija (Breathwalk) ir ikvienam, kas vēlas vienkāršu metodi, lai uzlabotu savu dzīvi. Mēs visi staigājam un elpojam. Breathwalk ir zinātne, kas apvieno konkrētus, ar pastaigu soļiem saskaņotus, elpošanas modeļus, papildinātus ar koncentrētu, meditatīvu uzmanību. Mums visiem ir svarīgi, lai būtu skaidrs prāts un lielisks garastāvoklis, kā arī laba fiziskā veselība un enerģija. Tas ir būtiska, lai palīdzētu mums radīt līdzsvaru mūsu dzīvē.
Pētījumos ir atklāts, ka ritmiski vingrinājumi, kas  izpildīti ar koncentrētu  uzmanību, kādi tiek veikti Breathwalk, izraisa nomierinošu reakciju. Kā arī, ka garastāvokļa uzlabošanos un vispārēju atveseļošanos izraisa nevis fiziski vingrinājumi vai pastaigas, bet šo faktoru apvienojums.
Breathwalk nodarbībā ir piecas daļas jeb soļi. Pirmajos divos soļos, atmodināšanas un noskaņošanās, tiek pievērsta uzmanība mūsu ķermenim un mūsu iešanas veidam. Trešais solis, dzīvīguma, ir ritmisku pastaigu intervāli ar elpas kontroli un koncentrētu uzmanību. Šajā nodarbības daļā tiek lietotas tā sauktās "Pamata skaņas" - vienkāršu skaņu virknējums iešanas laikā, kas palīdz pārtraukt domas un nomierināt prātu. Ceturtajā, līdzsvara, daļā, prāts bieži vien kļūst ļoti mierīgs un mūsu maņas var darboties netraucēti. Ar piekto soli, apvienošanas, mēs vēršam savu prātu un uzmanību, lai nostiprinātu piedzīvoto labsajūtu, mazinātu iekšējos konfliktus, mainītu nevēlamos ieradumus.
     Četri Breathwalk galvenie ieguvumi - vairāk enerģijas, garastāvokļa kontrole, mainīta garīgā kvalitāte un piederības sajūta - vienmēr ir būtiskas sastāvdaļas personiskai izaugsmei un efektivitātei. Tām ir vēl lielāka nozīme tagad, kad saskaramies ar nākotni, kas atšķiras no visa, ko cilvēce ir pieredzējusi līdz šim. Tehnoloģiju un sabiedrības straujās izmaiņas nosaka, ka mums jākļūst apzinātiem. Neatkarīgi no tā, kādas jaunas vai fantastiskas tehnoloģijas parādās, tām joprojām ir jāsadarbojas ar mūsu nervu sistēmu un prātu, kas ir veidoti pirmsplūdu laikos. Mums ir jāiemācās regulēt savu ķermeņi un prātu, lai pārvaldītu mūsu jaunās informācijas vides. Mūsu nervu un dziedzeru sistēmas, neskatoties uz to seno izcelsmi, ir arī vissarežģītākie, pielāgoties spējīgākie un smalkākie  veidojumi, kas zināmi Visumā. Ja mēs zinām, kā izmantot to potenciālu, mēs varam dzīvot un attīstīties šajā laikmetā un nākotnē.
 Breathwalk apvieno senatnīgo gudrību un mūsdienu zinātni, tādējādi ļaujot mums stiprināt savu vitalitāti. Breatwalk ir plašs pielietojums: lai pārtrauktu atkarību, lai palīdzētu jaunajiem studentiem pārvarēt stresu, ārstnieciskās grupās un individuāli, pāru attiecību terapijā, un daudzos citos pielietojumos.

Staigāšanas meditācija (Breathwalk) ir īpašs Kundalini jogas meditācijas veids. Breatwalk izveidotāji ir Yogi Bhajan un Gurucharan Singh Khalsa.
Yogi Bhajan, Ph.D., ir Kundalini jogas un tantriskās jogas Meistars. Viņš sāka atklāti mācīt Kundalini jogu Rietumu pasaulē.
Gurucharan Singh Khalsa, Ph.D., ir prāta eksperts, jogs, psihoterapeits, skolotājs un rakstnieks. Viņš ir biznesa konsultācijas firmas Khalsa Consultants, Inc. prezidents un kopā ar Yogi Bhajan ir mācījis Kundalini jogu vairāk kā trīsdesmit gadu.