LV / RU         



   

 

Jogas metodes ikdienai

Esmu izveidojusi un licencējusi savu jogas programmu "Jogas metodes ikdienai ".

Programmas mērķis ir iemācīt cilvēkiem vienkāršas jogas metodes, kas var palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti, dzīvot veselīgu, apzinātu dzīvesveidu. Iemācīties, izprast un pielietot tās patstāvīgi ikdienā. 

Tās būs 10 nodarbības, kur mēs apgūsim un atcerēsimies vienkāršus mehānismus, kas mums jau no dabas ir doti. Metodes, kuras mēs ikdienā pielietojam, bet kuras vairāk apzinoties un praktizējot,  varam izmantot savas labklājības uzlabošanai visās dzīves jomās.

Joga ir holistika pieeja , tas nozīmē visaptveroša metode. Īsi un konkrēti, tomēr dziļi apzinoties, centīsimies pievērsties saviem iekšējiem un ārējiem ikdienas resursiem, lai sakārtotu fizisko veselību, garīgo veselību, mācītos kontrolēt stresu. 

 Kam rodas interese par šo programmu, lūdzu sazināties ar mani.
Pateicos, 
Evija
https://www.liepajniekiem.lv/…/vienkarsas-jogas-metodes-ik…/
https://www.liepajniekiem.lv/…/ka-laut-skanai-ietekmet-sav…/
https://www.liepajniekiem.lv/…/joga-pareiza-staja-samazina…/

 

Kas ir joga ikdienai ?

 

Jogas metodes ikdienai ir paredzētas cilvēkam, kurš vēlas apgūt vienkāršas jogas metodes, kā uzlabot savu pašsajūtu un dzīvesveidu. Šajās nodarbībās nebūs uzsvars uz jogas teoriju, tradīciju un sarežģītām pozām vai tehnikām, bet drīzāk uz cilvēka paša iekšējo potenciālu un lietām, kurām sastopamies ikdienā. Mans mērķis ir šīs zināšanas pasniegt maksimāli vienkārši. Nodot tādā valodā, kas nav balstītas uz nevienu tradīciju, kultūru, reliģiju. Jo šis dalījums mūs iedala vai nošķir, sadala kādās kategorijās. Tādēļ runa ir par universālām cilvēka iespējām. Cilvēks ir viedods tā, ka viņam ir doti visi mehānismi, lai sevi savestu kārtībā. Pareizāk sakot, kaut kas „sāk nestrādāt, vai  iziet no ierindas tad, kad mēs vienkārši sevi sākam mazāk just un laicīgi neievērojam, nepievēršam uzmanību signāliem, priekšvēstnešiem, kaut kādām nopietnākām kaitēm. Tā, kā jogas pamat ideja ir ķermeņa,prāta un dvēseles apvienojums, harmonija jeb apzināšanās, tad šis ir tas pamatprocess, uz ko tiek tendētas nodarbības - sajust, sadzirdēt sevi pašu, būt, ieklausīties, vērot.  To var darīt dažādos viedos , piemēram , koncentrēties un sajust savu elpu.  Vai arī veikt kustības un vērot savu ķermeni - savu stāju, savus muskuļus, locītavas, skriemeļus. 

Jebkura ķermeniska sajūta stāsta par kaut kādu  iegūtu dzīves pieredzi. . Piedzīvotie notikumi, atmiņas, emocijas atstāj „pēdas“ mūsu ķermenī. Destruktīvas emocijas rada nepatīkamas fiziskas sajūtas, kas savukārt rada saspringumu  un ilgstošā laikā tas var radīt slimības.

Tādēļ apzinātas jogas uzdevums ir mācīties atpazīt, kur un kā rodas šie saspīlējumi. Kā arī ,  kas ir veids kā mēs reaģējam uz situācijām un kā tieši mūsos  rodas disharomonija. Šo sākot novērot sākas dabīgs dziedinošs process, ja cilvēks paliek vērīgs un sāk sevi sajust, viņš automātiski paliek mierīgs un ķermenī bez jebkādām īpašām tehnikām sākas atveseļošanās procesi. Sevi vērojot, sajūtot, pievēršoties savam fiziskajam ķermenim un to procesiem mēs vienkāršā veidā nonākam „šeit un tagad“ stāvoklī. 

Kad esam mierīgāki, mierīgāka kļūst arī mūsu elpa. Kad elpa paliek mierīga un ķermenis atslābis,  uzlabojas virkne ķermeņu procesu, kam pakārtojas emocionāla labsajūta un mierīgs prāts. Uzlabojas  smadzeņu darbība, asinsrite, dziedzeru darbība.  Kad cilvēks šādā miera stāvoklī pāriet uz kustībām, tās ir daudz efektīvākas. Kad mēs kustamies apzināti, un vērojam kā mūsu ķermenis uz to reaģē, mēs sākam labā iepazīt un sajust savu ķermeni. Vienkāršas stiepjošas kustības, ieklausoties savā ķermenī var atklāt daudz par to, kur ir kāda sāpe, savilkums, ko mēs nemaz ikdienā neievērojam. Samazinās risks sevi traumēt. Tādā viedā mēs iegūstam pieredzi, kā mēs ikdienā ar vienkāšām kustībām varam uzlabot savu pašsajūtu  un kura slodze mums nav vēlāma. 

Nenoliedzami brīdī, kad sākam pievērsties sev un tikai sevi sajust ne vienmēr sajūtamies kā fiziski, tā emocionāli ir patīkamas. Varbūt pat varam atklāt, ka ir spēcīgas destruktīvas emocijas, no kurām vairāmies ikdienā pievēršoties un risinot kaut ko citu. Varbūt mierā esot, varam atklāt, ka mūsu ķermenis ir vājš, noguris, savilkts un sāpīgs. Bet, kad esam patiesi  pret sevi ir iespēja visu vērst par labu un sākt sevi savest kārtībā. Šeit gribu minēt, ka ideja nav pārvērst sevi par ideālu būtni, saprotot, ka veselība un labklājība ir process, ceļš, darbs ar sevi mūža garumā. Pieredzes iegūšanas vieds. Bet šis process mums ļauj būt vairāk patiesākiem, palīdz mums uzņemties atbildību par sevi pašiem un palīdz mums vieglāk un ātrāk vadīt, un tikt galā ar saviem procesiem- ķermeni, prātu, emocijām.  Tas ir process uz kvalitatīvākām attiecībām pašam ar sevi, kas ļauj viedot kvalitatīvākas attiecības ar ārpasauli. 

Šajā  programmā mēs izkatīsim arī tādas vienkāršas lietas, kuras ir pieejamas jebkurā kulturā, mācībā un ir dabīgas dzīves sastāvdaļas, ko apgūstam no bērnības. Tā ir deja, skaņa . Kad bērns ir veselīgs un priecīgs, viņš ir aktīvs. Dabīgas prieka izpausmes ir dziedāšana un dejošana, brīvas intuitīvas kustības.  

Skaņas, instrumenti, balss, to pielietojums un ietekme rada un maina daudzas pozitīvas pārmaiņas cilvēkā. 

 Kad mēs guļam, mēs atpūšamies - ievērojot dažas nianses, mēs to varam darīt efektīvāk. Joga ir vesela zinātne joga nidra jeb joga miegs, kas māca un dot dažādas metodes, kā labāk , efektīvāk atpūsties.

Joga metodes ikdienai ir izmantot apzināti, ar nolūku un izjusti to, kas mums ir jau sen pazīstams.

 

 

Atstāj ziņu/jautājumu
* Vārds
Uzvārds
* E-pasts
Telefons
Piezīmes