LV / RU            

 

 

Evija Branta

 

Jogas un veselības centra „Kundal” izveidotāja
    
Par mani:

2009. gada jūnijā es pabeidzu Kundalini jogas skolotāja izglītību starptautiskā 10 mēnešus garā izglītības programmā. Kopš tā brīža pasniedzu kundalini jogas nodarbības savā izveidotajā jogas studijā, kas  ir pārtapusi par Jogas un veselības centru „Kundal”.

Regulāri pasniedzu jogas nodarbības, individuālās nodarbības, seminārus,  gonga meditācijas  ,  organizēju arī dažādus pasākumus un nodarbības, kas saistītas ar veselīgu dzīvesveidu .Vadu nogarbības un seminārus Liepājas izglītības pārvaldē, turpat vadu arī jogas nodarbības senioru akadēmijā. Piedalos projektos, kas saistīti ar veselības veicināšanu. 

 

Esmu pasniegusi jogas nodarbības un seminārus sievietes pasaulē -portāls sievietēm, sieviešu klubā, sporta klubā Mārupē, divus gadus pasniedzu nodarbības darbiniekiem biznesa inkubatorā, vadījusi seminārus citās vietās un dažādos pasākumos, esmu piedalījusies ar nodarbībām un semināriem labdarības pasākumos.

 

Paralēli papildinu jogas zināšanas, apmeklējot dažādus semināros Latvijā un citur Eiropā. No 2011. gada apgūstu Sat Nam Rasayan meditatīvās dziedināšanas praksi (Tas ir dziedināšanas paveids, kurā par instrumentu izmanto noteiktu meditatīvu apziņas stāvokli) pie Meistara Guru Dev Singh Khalsa (Sat Nam Rasayan skolas dibinātājs) un viņa skolnieka Jerome Shankar. Kā arī paralēli apgūstu otrā līmeņa mācības Kundalini jogā.

Apgūstu arī  zināšanas holistiskās terapijās, kas vēl padziļinātāki dod zināšanas par cilvēka ķermeni,  un dažādām pāšizveseļošanās iespējām. Esmu ieguvusi sertifikātu „Trīs atslēgas”- kas nozīmē, ka mēs mācāmies veselību kārtot trīs līmeņos- fiziskais ķermenis, prāts  un dvēsele.  Šeit ieguvu zināšanas par psiholoģisko darbu ar klientiem, kā sakārtot mugurkaulu, veselīgu ēšanu, kā var strādāt ar afirmācijām un vizualizāciju un ārstnieciskas skaņu tehnikas. Šajās mācībās veselības uzlabojumus piedzīvoju arī personīgi.

Esmu sertificēta aromterapeite (Member of National Association for Holistic Aromatherapy), gatavoju dažāda veida dabīgo kosmētiku.

Pie Vairas  Kārkliņas  macījos par augiem un to pielietošanas veidiem, ieguvu sertifikātus. 

Aromterapiju un augu mācību  redzu, kā vēl vienu veidu, kas var uzlabot cilvēka veselību un pašsajūtu, vairot sievišķību, ko arī izjutu tiešā nozīmē uz savas ādas.

 Apguvu metodi, kas saucās „Darbs ”, kas no 1986. gada  tūkstošiem cilvēku visā pasaulē  māca izprast  sevi, savs domas.   Darbs (The Work) ir Keitijas Bairones izveidota metode, kas cilvēkam caur savu domu iztaujāšanu palīdz atrast atbildes jeb, pareizāk sakot, iegūt mieru un pieredzēt viedo gudrības.

Esmu piedalījusies smieklu jogas apmācībās un ieguvusi starptautisku sertifikātu.

Nesen apguvu pedagoģijas pamatus un  esmu ieguvusi tiesības veikt pedagoģisko darbību.

 

Kas ir mainījies manā dzīvē kopš nodarbojos ar jogu?

Uz dažādām likstām skatos daudz mierīgāk, problēmas uztveru ar pateicību visumam par iespēju augt, attīstīties un mācīties. Ir mainījusies pasaules uztvere, līdz ar to ar mans fiziskais un garīgais ķermenis ir daudz spēcīgāks.

 

Jo vairāk praktizēju un mācos, jo vairāk izprotu sava garīga skolotāja Jogi Badžana mācību: ”Katrai cilvēcīgai būtnei ir iedzimtas tiesības būt veselai, laimīgai un cēlai.”

Un kad esmu pārlieku nopietna un noraizējusies, šis teikums man liek smaidīt! -

„Dažiem dzīve ir pieczvaigžņu hotelis, bet dažiem cietums. Viss atkarīgs no tā cik daudz smaida un sveicienu tu vari dod citiem”. Jogi Badžans

 

 

 Jā, un esmu laimīga, vienkārši tāpat, nevis tāpēc, ka man ir kaut kas vairāk vai mazāk.
Manā dzīvē jau līdz šim ir bijis daudz labu notikumu, apkārt vienmēr ir daudz labu cilvēku, un ģimene atbalstījusi visgrūtākajos manas dzīves gados, tādēļ esmu viņiem ļoti pateicīga. Kādēļ šo saku?
Kad man bija 23, mana dzīve pilnīgi mainījās, par lielu laimi, tas viss notika uz labu. Sapratu, ka man vēl visa dzīve priekšā. Domāju par to, kā es to dzīvošu, un ko es vēlos darīt. Meklēju iespēju sevi fiziski un garīgi pilnveidot. Daudz manu iekšēju atklājumu sakrīt ar jogas mācību un deva iedvesmu iet tālāk.
Jau toreiz man bija liela vēlme palīdzēt citiem, bet nezināju, ko es varētu darīt, lai arī man pašai tas sniegtu gandarījumu. Es sāku ar Hatha jogu un lasīju daudz garīgās literatūras. Līdz apsvēru iespēju kļūt par Kundalini jogas skolotāju. Aizgāju uz iepazīšanās nodarbību, lai arī man nebija nekādas informācijas par šīs jogas veidu. Iepriekš nebiju skaitījusi mantras ,un daži vingrinājumi man šķita neiedomājami grūti. Nodarbības laikā domāju, tas nav man. Bet viss mainījās pēc nodarbības, kad noskaņojums bija tik labs un jutos spēka pilna, laimīga un enerģiska!
Mans lēmums bija - tas tomēr ir domāts man.
Tagad joga ir mans dzīvesveids, un šķiet esmu atradusi sevi. Apzinos, ka tas ir liels darbs mūža garumā, darbs ar sevi un citiem.
 
 
Iintervija ar Daigu Luteri Kurzemes vārdā. Paldies Daigai !
Daiga Lutere
EVIJA BLŪMENTĀLE kundalini jogu pasniedz jau sešus gadus. Rīgā viņa izveidoja jogas un veselības centru "Kundal," kurā kopā ar citiem pasniedzējiem piedāvā dažādas nodarbības, lekcijas un seminārus ķermenim un garam. Turpmāk kopā ar viņu kundalini jogu sestdienās liepājnieki varēs apgūt centrā "Esi vesels!".
– Kā tu ar sevi iepazīstināsi?
– Esmu kundalini jogas pasniedzēja un aromterapeite. Mācos un pilnveidojos visu laiku, apmeklējot seminārus kā Latvijā, tā ārzemēs. Mani saista veselīgs dzīvesveids, veselīgs ēdiens, joga, gongs, meditācijas. Pati vadu nodarbības, seminārus un spēlēju gongu. Vairāk informācijas ir mājas lapā www.kundal.lv/
– Kas ir kundalini joga?
– Ja īsi un vienkārši, tad tā katrā nodarbībā ietver gan elpošanu un mantras, gan jogas pozas, relaksāciju un meditāciju. Tas ir padziļināts process. Ir cilvēki, kuri vēlas tikai jogas kustības, āsanas. Ja tā, tad varbūt labāk ir apmeklēt hathas jogas nodarbības.
– Kādēļ tu pati sāki nodarboties ar jogu?
– Stāsts ir garš, bet visa pamatā bija mana personīgā vēlme uzlabot, sakārtot savu veselību un dzīves kvalitāti. Kad jau sāku strādāt ar sevi, bija vēlme palīdzēt arī citiem cilvēkiem, daloties savā pieredzē. Sākot savu atveseļošanos, piedzīvoju tādu kā garīgo atmodu, jo man radās daudz jautājumu par dzīves jēgu, veselību, attiecībām. Par īstām vērtībām. Pirms vairāk kā 8 gadiem gleznoju un kādā kultūras vēstures lekcijā pirmo reizi izdzirdēju par jogu. Manī rezonēja viens sadzirdētais teikums, ka ar jogas palīdzību var iemācīties kontrolēt savu ķermeni. Gribējās to piedzīvot. Tolaik ārsti man ļāva iet tikai uz vieglās jogas nodarbībām, bet pēc pusgada uzzināju, ka pirmo reizi Baltijā var mācīties un tepat Latvijā iegūt starptautisku jogas instruktora sertifikātu. Pieteicos, pat īsti nezinot, kas notiks. Mācības bija intensīvas un, jāatzīst, grūtas.
– Tava pieredze: vai jogas nodarbības tev tiešām palīdzēja uzlabot veselību?
– Skatoties uz sevi šodien, droši varu teikt, ka tagad jūtos un izskatos ļoti labi. Esmu dzīvespriecīgs cilvēks. Man ir daudz spēka un enerģijas, un prasmes savas zināšanas nodot citiem. Sākums bija daudz, daudz bēdīgāks. Fiziskā veselība ir uzlabojusies nesalīdzināmi ar to laiku, kad tikai sāku praktizēt. Dakteri reiz teica, ka manā dzīvē nebūs ļoti daudz no tā, kas citiem cilvēkiem šķiet pašsaprotami. Jā, joga man ir ļoti palīdzējusi kā fiziski, tā garīgi atjaunoties. Vārdos to pat grūti izstāstīt. Pirms septiņiem gadiem man Dievam bija kauns prasīt to, kas man ir šodien. Esmu daudz mācījusies un praktizējusi arī tad, kad bija grūti izkāpt no gultas.
– Bet – vai viss notiek tik vienkārši, kā varētu domāt?
– Vienkārši ir tad, ja pašam tiešām gribās izveseļoties. Ja tu pats pieņem lēmumu, ka esi vesels, un dari visu, lai tā būtu, tad veseļošanās notiek. Tas ir ikdienas darbs ar sevi. Kamēr tu domā: "es esmu slims," tad gan grūti. Man pašai joga vienmēr ir bijusi disciplīna. Arī tad jākustās un jāmeditē, kad nepavisam to negribās.
– Piecus gadus man bija prakse, kad savām nodarbībām veltīju vienu stundu katru dienu, tagad šis laiks mazliet samazinājies. Mācību laikā arī dienām esmu meditējusi. Kādā brīdī joga un elpošanas vingrojumi, matras, kustības un meditācija vienkārši kļuva par manu dzīvesveidu.
– Daudzi ir lasījuši par jogu, bet kā tu to izskaidrotu?
– Tulkojot precīzi, vārds joga nozīmē "savienot". Savienot ķermeni, prātu un dvēseli ar kosmisko apziņu, ar Dievu. Tā ir sena veselības, filozofijas un garīgās pilnveidošanās sistēma. Nodarbojoties ar jogu, var atklāt sava prāta un ķermeņa iespējas, tas ir ceļojums uz paša dvēseli. Kundalīni jogu dēvē par apzināšanās jogu, kas ir pamats un mērķis ļoti daudzām mācībām. Tehnikas ir dažādas, ideja viena. Kāds vairāk skaita mantras, kāds vairāk laika velta elpošanai vai āsanu izpildei. Kundalīni joga ir diezgan dinamiska un ietver elpošanu, meditācijas, āsanas, mantras un relaksāciju.
– Pieļauju, ka daudzi tagad domā: "Vai kundalīni joga man būs piemērota?". Vai ir kādi ierobežojumi?
– Ierobežojumu nav. Ir jāmēģina vai jālasa pieejamā informācija, citu variantu nav. Svarīgi, vai mācība uzrunā. Vai piesaista pasniedzējs, vieta. Katrs cilvēks darbojas tikai pēc savām iespējām. Pie manis ir nākuši invalīdi un cilvēki ar dažādām veselības problēmām, un katrs darīja tik, cik varēja. Ja nevari sēdēt uz grīdas, tad vari sēdēt uz krēsla. Pirms nodarbības mums jāsatiekas un jāizrunājas, lai zinu, kādas cilvēkam ir veselības problēmas. Katrs pats apzinās, ko dara un pats uzņemas atbildību par sevi, paņemot sev labāko.
– Klientu tev ir daudz. Ko viņos redzi?
– Pārmaiņas vienmēr ir labi pamanāmas. Vairums cilvēku ar jogu grib nodarboties ne tik daudz intereses dēļ, bet, lai risinātu veselības ( fiziskās un psiholoģiskās) problēmas vai, esot meklējumos, sāktu garīgo ceļu. Fiziskās problēmas ļoti bieži ir saistītas ar mentālām lietām, piemēram, stresu. Cilvēki nodarbībās iemācās elpot. Jā, mēs ikdienā to darām, bet ļoti nekvalitatīvi. It īpaši sievietes. Mēs iemācāmies apzināties savu elpu. Iemācāmies, kā varam regulēt savas fiziskās un garīgās sajūtas tieši ar elpu. Cilvēki iemācās sēdēt ar taisnu muguru, nevis salīkuši, lai būtu sakārtotos mugurkauls. Tad pamazām sakārtojas viss fiziskais ķermenis, asinsriti, limfātisko un dziedzeru sistēmu ieskaitot. Savukārt, meditācijās tiek sakārtotas domas. Cilvēka dzīve kļūst apzinātāka, mainās attiecības un dzīves kvalitāte, mainās attiecības ar citiem cilvēkiem un sevi pašu.
– Saka: "mainies pats un mainīsies pasaule tev apkārt."
Visa apkārtējā pasaule ir tikai mūsu katra prāta redzējums un nekas cits. Cik kontrolējam savu prātu, tik kontrolējam apkārtējo pasauli. Tādēļ ir jāmeditē.
– Kādēļ tik daudzi cilvēki ir nelaimīgi?
– Tādēļ, ka visas problēmas ir mūsu prātā, galvā. Kā domājam, tā jūtamies. Jogas prakse dod iespēju apzināties konkrēto mirkli. Meditējot cilvēks sajūt šo "šeit un tagad" mirkli, kurā viņš var būt patiesi laimīgs. Neesot "šeit un tagad," cilvēks ir vai nu pagātnē vai nākotnē, un tur parasti ir tikai uztraukums un meklējumi pēc labākām sajutām nekā tās ir dotajā mirklī, izvairoties no realitātes. Taču pagātne vai nākotne ir tikai ilūzija, kas bieži rada problēmas vai maldina mūs, radot ciešana
 
 

 

mani raksti 

http://veselam.la.lv/2018/06/05/parpalikums-evijas-rakstam/

http://www.sievietespasaule.lv/veseliba/kustibas_sports/kadel_joga_nesniedz_gaiditos_un_solitos_rezultatus/

http://www.sievietespasaule.lv/ezoterika_ieks/terapijas_meditacijas/vai_no_dziedniekiem_ir_verts_gaidit_brinumus/

http://www.sievietespasaule.lv/ezoterika_ieks/ezoterikas_abc/ka_padarit_edienreizes_dziedinosas/

http://www.sievietespasaule.lv/ezoterika_ieks/terapijas_meditacijas/attiecibu_pamatlikums_ka_joga_var_uzlabot_attiecibas/

http://www.sievietespasaule.lv/ezoterika_ieks/terapijas_meditacijas/kas_ir_kundalini_joga/

http://www.sievietespasaule.lv/ezoterika_ieks/terapijas_meditacijas/attiecibu_pamatlikums_ka_joga_var_uzlabot_attiecibas/

http://www.sievietespasaule.lv/ezoterika_ieks/astrologija/ko_mums_var_pastastit_vediska_astrologija/

http://apollo.tvnet.lv/zinas/kur-rodas-slimibas-un-ka-no-tam-atbrivoties/661388

http://apollo.tvnet.lv/zinas/ieklausies-sava-kermeni-un-macies-to-dziedinat/665858

http://apollo.tvnet.lv/zinas/atmodinat-sevi-veselu-garigu-butni/630715

http://apollo.tvnet.lv/zinas/ko-vedas-iesaka-laimigai-laulibas-dzivei/673519

 

 

Atstāj ziņu/jautājumu
* Vārds
Uzvārds
* E-pasts
Telefons
Piezīmes